Od jakiegoś czasu cierpię na nieprzyjemne bóle głowy. Robiłam już wiele badań. Mój lekarz rodzinny podejrzewał nadciśnienie, rodzina mówiła, że powodem jest nadmiar stresu w pracy. W końcu otrzymałam od swojego lekarza rodzinnego skierowanie na specjalistyczne badania. Obdzwoniłam szpitale i okazało się, że czas oczekiwania na jego wykonanie jest bardzo długi.

Wykonanie rezonansu magnetycznego głowy w Gdańsku

rezonans magnetyczny głowy w GdańskuW związku z tym zdecydowałam się na wykonanie zleconego badania prywatnie. Cena nie była wygórowana i mogłam sobie na to pozwolić. Rezonans magnetyczny głowy w Gdańsku jest badaniem łatwo dostępnym. Lekarz zlecił mi go, żeby poznać przyczynę silnych nawracających bólów głowy.  Jest ono pomocne także w diagnozowaniu zmian guzowatych mózgowia, przysadki mózgowej. Dzięki niemu zbadane zostają również wewnątrzczaszkowe odcinki nerwów czaszkowych, tkanka mózgowa, struktury tylnej jamy czaszki. Jest to bardzo dokładne badanie. Osoba, której wykonuje się rezonans magnetyczny głowy, musi położyć się nieruchomo na stole. Pacjent powinien leżeć na plecach z głową skierowaną ku otworowi tunelu urządzenia, do którego zostaje na pewien czas wprowadzony. Nie jest to nieprzyjemne badanie, ale na początku dokuczało mi uczucie zamknięcia w ciasnej przestrzeni. Na szczęście głos osoby przeprowadzającej badanie szybko mnie uspokoił. Badanie nie trwało długo. Na wyniki musiałam poczekać kilka dni, a po ich otrzymaniu udać się do swojego lekarza rodzinnego w celu ustalenia dalszego leczenia.

Po analizie wyników na szczęście okazało się, że nie cierpię na żadną poważną chorobę. Okazało się, że cierpię na nawracające migreny. Lekarz dopasował do mnie leczenie. Miałam przyjmować leki zmniejszające ból głowy oraz inne medykamenty, by im zapobiegać. Z migreną da się żyć, jest tylko bardzo męczącym schorzeniem.

Kategorie: Zdrowie i uroda