Mnie interesowała tylko nowoczesna architektura i to było niezmienne od lat. Dlatego każdy budynek, który wybudowałem prezentował się stylowo. Ostatnio zająłem się budową biblioteki dla jednej z największych w mieście uczelni i dostałem całkowicie wolną rękę w działaniach.

Elewacja z płyt kompozytowych na budynku

elewacje z płyt kompozytowychBudynek był bardzo futurystyczny, dlatego jego elewacja również musiała taka być. W ostatnim czasie często decydowałem się na elewacje z płyt kompozytowych i w tym przypadku postanowiłem postąpić dokładnie tak samo. Płyty kompozytowe zawsze zamawiałem u tego samego producenta, ponieważ posiadał ogromny wybór i zawsze znalazłem coś interesującego. Nie tylko przez wzgląd na estetykę decydowałem się na elewacje z takich płyt, ale również przez wzgląd na ich trwałość oraz wytrzymałość na korozję biologiczną. Co więcej, odporne są także na korniki, owady czy pleśń a to jest bardzo istotne. Z gotowym planem wybrałem się do producenta, żeby złożyć u niego zamówienie na płyty kompozytowe. Biblioteka była dość spora, przez co potrzebowałem na elewację dużej ilości płyt. Wybrałem takie w kolorze szarym, gdyż idealnie pasowały do otoczenia. W okolicy stało wiele nowoczesnych budynków i wszystko musiało do siebie pasować idealnie. Zleceniodawca pochwalił mój wybór, ponieważ jak się okazało doskonale znał elewacje z takich płyt i sam przyznał, że lepiej wybrać nie mogłem. W końcu byłem profesjonalistą w swoim fachu i doskonale wiedziałem co robię.

Budynek do użytku został oddany pod koniec października. Był to ostateczny termin, z którego się bez problemu wywiązałem. Mogłem więc rozejrzeć się za kolejnym zleceniem, ponieważ planowałem zarobić pieniądze na budowę nowego domu a to wymagało sporego nakładu środków finansowych.

Kategorie: Budownictwo