Przede wszystkim, żeby wybrać dobry blat kuchenny to musi on być odporny na wilgoć oraz wysoką temperaturę, a także środki czyszczące. Dodatkowo powinien być odporny na obciążenia oraz uszkodzenia mechaniczne, czyli najczęściej zadrapania nożem. Najważniejsze jest to, żeby blat kuchenny, który zakupimy ułatwiał nam pracę i sprawiał, że jest ona wygodniejsza.

O czym pamiętać przy wyborze blatu kuchennego?

blaty kuchenne warszawaKiedy zdecydowaliśmy się na remont kuchni i potrzebujemy teraz wybrać odpowiedni blat kuchenny, to powinien on być przede wszystkim dopasowany do wysokości użytkowników, którzy będą z niego korzystać. Jest to bardzo ważne, ponieważ większość prac w kuchni wykonujemy na stojąco. Obecnie na rynku najtańsze i najczęściej wybierane są laminowane blaty kuchenne Warszawa to miasto, w którym możemy zamówić dodatkowo blaty kuchenne z kamienia naturalnego, a także z drewna klejonego. Blaty laminowane są bardzo twarde i odporne na ścieranie, a także odbarwienia. Możemy je zamówić w różnych kolorach i mogą być nawet wykonane w taki sposób, że będą imitować naturalny kamień Albo mogą imitować naturalne drewno. Bardzo niska cena powoduje, że najwięcej osób decyduję się na zakup takiego blatu lub wymienienie z twojej starej deski kuchennej na blat laminowany. Pięknym rozwiązaniem jest blat kamienny, który jest nie tylko twardy, ale nie nasiąka wodą. Blaty kuchenne wykonane z kamienia naturalnego są nieco droższe od laminowanych, ale za to są dużo trwalsze.

Niektórzy chcą twoim domu mieć blat kuchenny z drewna klejonego i wtedy wykonuje się łzy sosny albo dębu lub z jakiegoś drzewa egzotycznego. Przy takim blacie kuchennym będziemy musieli pamiętać o tym, że musimy go raz na jakiś czas odświeżyć papierem ściernym a jego wytrzymałość oraz cena zależna jest głównie od gatunku drewna, z jakiego będziemy chcieli wykonać blat drewniany.

Kategorie: Wystrój wnętrz