Rowerowe wycieczki stają się coraz bardziej popularne. Wiele osób w czasie urlopu łączy zwiedzanie i odpoczynek z aktywnością fizyczną. Okazuje się, że w Polsce jest mnóstwo ciekawych tras do przejechania. Wybrać warto się także poza granicę kraju.

Rowerowa wycieczka w europejskich zakątkach

wycieczki rowerowe w europieWybrzeże, Mazury, Bieszczady i wiele innych części Polski ma do zaoferowania ciekawe, malownicze i dobrej jakości trasy rowerowe. Dla spragnionych ciepła wiosną lub jesienią biura podróży przygotowują także wycieczki rowerowe w europie. Możliwości jest mnóstwo. Makarska Riwiera w Chorwacji to jedna z nich. Świetne warunki pogodowe i drogowe, do tego wiele interesujących miejsc do zwiedzania, piękne plaże, na których można odpocząć po trudach pedałowania. Poza tym jest szansa popłynąć na jedną z wysp w okolicy. Tam również będzie okazja pojeździć na dwóch kółkach, jak również odpocząć. Inny ciekawy kierunek to hiszpańska Majorka. Pogoda raczej pewna i stabilna, infrastruktura rowerowa również na wysokim poziomie. I też będzie możliwość odpoczynku na plaży oraz podziwiania pięknych nadmorskich widoków. Malownicze krajobrazy znajdziecie także we wspomnianej wcześniej Chorwacji, gdzie do obejrzenia jest jeszcze sporo zabytków. Gdzie jeszcze można wybrać się na rowerową wycieczkę? Italia. Właśnie, Włochy gwarantują piękną pogodę, znakomite trasy, wspaniałe krajobrazy i kuchnię śródziemnomorską, której warto skosztować podczas odpoczynku. Sardynia, Toskania, a może Dolomity dla bardziej wymagających? Każdy znajdzie coś dla siebie.

Wybierając wycieczkę rowerową w którymś z europejskich krajów, koniecznie trzeba się zastanowić nad profilem trasy. Wśród wielu możliwości znajdują się szlaki trudniejsze i łatwiejsze, także górskie dla miłośników MTB. Cokolwiek wybierzecie, na pewno przeżyjecie fajną przygodę.

Kategorie: Wypoczynek