Podczas budowy swojego wymarzonego domu z pewnością często myślimy nad tym jak będzie się prezentował po zakończeniu wszystkich prac i jak będzie się nam w nim żyło. Jednak wszystko rozpoczyna się od wyboru odpowiedniego miejsca i ogrodzenia go. Co z kolei wiąże się z kupnem bramy, siatki, czy też skrzynki na listy.

Jaką bramę wybrać?

Wózki do bram przesuwnychWybór bramy wjazdowej nie zawsze jest łatwy. Wszystko zależy od tego ile miejsca mamy na podwórzu, gdzie chcemy ją umieścić i czy będzie pasować do ogrodzenia i domu. Możemy wyróżnić bramy samonośne, szynowe, rozwierane, dwuskrzydłowe, jednoskrzydłowe, oraz przesuwne. Zazwyczaj każdy model możemy dostać w kilku wymiarach. Najczęściej spotkamy te o szerokości 2,4 m. Jednak jeśli chcemy, by wyjazd samochodem z naszej posesji był bardziej swobodny, możemy się zdecydować na model, który będzie miał od 3,5 do 4 metrów. Ważnym wymiarem jest również wysokość, która powinniśmy dobierać zgodnie z całym ogrodzeniem. Tutaj mamy większą dowolność, ponieważ mogą one mierzyć od 120 do 175 cm. Jeśli nie mamy dużo miejsca przed domem, dobrze jest zdecydować się na bramę przesuwną, która zajmie najmniej przestrzeni, ponieważ będzie się poruszać po specjalnej szynie wzdłuż ogrodzenia, oczywiście od wewnętrznej strony. Najważniejszym elementem, na którym musimy zwrócić uwagę kupując ten rodzaj bramy jest wózek. Musimy zdecydować się na taki model, który nie będzie sprawiał nam problemu i nie ulegnie zniszczeniu. Wózki do bram przesuwnych muszą być wykonywane z trwałych materiałów. Często są one również ocynkowane, by zabezpieczać je przed korozją. Są dostępne w różnych wymiarach, a także wykonane z różnych tworzyw, które zapewnią nam ciche działanie bramy.

Budowanie domu nie jest łatwym zadaniem. Z czasem okazuje się, że jest wiele dodatkowych elementów, o które musimy zadbać. Jednak kiedy wszystko zostanie już wykończone, z pewnością będziemy zadowoleni i czas, który poświęciliśmy na wybranie najmniejszych detali nie okaże się czasem straconym.