Zwolennicy treningów siłowych z własną masą ciała poszukują rzeczy, które pomogą im wykonywać niektóre ćwiczenia. Jednym z ćwiczeń dla zaawansowanych sportowców są wszelkie podciągnięcia nie na drążku, lecz na linie. Aby je wykonywać niezbędna jest dobra lina, która nie dość, że będzie wytrzymała, to jeszcze umożliwi pewny i bezpieczny chwyt, amortyzując drgania i chroniąc stawy.

Lina jutowa do treningu

liny jutoweJak zapewne zauważysz, rzecz na której się podciągasz musi mieć odpowiednią średnicę, aby chwyt był pewny, a co najważniejsze – nie niszczył stawów. Dlatego liny jutowe będą do tego odpowiednie. Są wystarczająco grube, by móc je wygodnie chwycić. Do tego wyróżniają się wśród lin jeszcze inną cechą. Są dość miękkie, co ma znaczenie. Podczas podciągania się na tej linie zauważymy, że świetnie amortyzuje nasze ruchy. Tym samym nawet szarpnięcie nie sprawi, że nasze stawy zostaną nadwyrężone. Ćwicząc musimy zadbać o nasze stawy, ponieważ będziemy ich używać przez całe życie. Liny jutowe nie są drogie i można je zaadaptować do naszej siłowni za niewielkie pieniądze. Do ćwiczeń nie potrzeba więcej, niż pięciu metrów takiej liny. Będzie to koszt jakiś czterdziestu złotych. Tych lin często używa się w parkach do treningów z własną masą ciała. Zdecydowanie polecam je do własnych siłowni, ponieważ są dobre. Można na nich bezpiecznie trenować. 

Taki trening jest bardzo dobry, ponieważ nie angażuje tylko mięśni, które trenujemy, ale całe ciało do stabilizacji. Aby móc go wykonywać potrzebne są dobre liny, które na pewno nie pękną, ani nie będą niekorzystnie oddziaływać na zdrowie naszych stawów, a co za tym idzie również mięśni. Nawet specjaliści od kalisteniki je polecają, ponieważ są bardzo dobre i jednocześnie nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na nie.

Kategorie: Usługi