Zawsze, kiedy stajemy przed wyborem konkretnego biura rachunkowego, to powinniśmy dokładnie sprawdzić Kilka istotnych kwestii, zanim zdecydujemy się na stałą współpracę oferowaną przez biuro rachunkowe. Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę czy biuro rachunkowe ma doświadczenie, a także czy pracownicy mają odpowiednią wiedzę w zakresie świadczonych usług.

Podstawowe kryteria w wyborze dobrego biura rachunkowego

Biuro rachunkowe poznańPierwszym i najważniejszym czynnikiem, pod względem którego powinniśmy wybierać biuro rachunkowe jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jest to najlepsze zabezpieczenie, które w przypadku pomyłki księgowej gwarantuje nam wypłatę odpowiedniego odszkodowania w wysokości poniesionych strat. W następnym kroku powinniśmy sprawdzić kompetencje biura rachunkowego i dowiedzieć się, czy Posiada certyfikat Ministra Finansów. Dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę na ukończone studia i kursy, a także szkolenia przez księgowych pracujących w biurze rachunkowym. Zakres świadczonych usług jest kolejnym czynnikiem, pod względem którego wybieramy biuro rachunkowe Poznań to miasto, na którego terenie możemy znaleźć biura rachunkowe oferujące pomoc małym i średnim firmom, ale również dużym przedsiębiorstwom, które zatrudniają wielu pracowników. Jeżeli decydujemy się na to, że nasza firma będzie się rozwijać z miesiąca na miesiąc i będziemy co pewien okres czasu zatrudniać nowych pracowników, to powinniśmy również zdecydować się na biuro rachunkowe oferujące pomoc w dziale kadry i płace.

Najlepsi specjaliści od księgowości będą nie tylko pomocy nie w prowadzeniu księgowości oraz rozliczania podatków, ale także będą reprezentować klienta przed kontrolami urzędników z urzędów skarbowych czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnych usług księgowych, to powinniśmy również sprawdzić, czy biuro oferuje również pomoc przy pozyskiwaniu dotacji unijnych.

Kategorie: Finanse