W wielu miejscach pracy obowiązuje określony dress code, czyli zbiór zasad, odnoszący się do adekwatnego dopasowania ubioru do okazji; jeden z elementów savoir-vivre. . Dotyczy to zwłaszcza korporacji oraz szeroko pojętej pracy biurowej. W takim miejscu trzeba być elegancko ubranym, co dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Jaka sukienka do biura?

sukienki do biuraJednak w ostatnich latach daje się zauważyć tendencje do rozluźnienia tych zasad, w wielu biurach sztywny styl ubierania się już nie obowiązuje. W przypadku mężczyzn dobranie garderoby nie powinno być problematyczne. Wystarczy, że ubierze koszulę, bardziej eleganckie spodnie oraz marynarka lub inne okrycie wierzchnie. W przypadku kobiet sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Oczywiście może ubrać podobny komplet ubrań, jak płeć przeciwna, jednak najbardziej klasyczną i jednocześnie najchętniej wybieraną opcją są sukienki do biura. Obecnie ich wybór jest naprawdę duży, możemy je kupić zarówno w wielu sklepach stacjonarnych – tych mniejszych, jak i wielkich galeriach handlowych z wieloma popularnymi sieciówkami. Dzisiaj największe możliwości są jednak związane z zakupami przez internet. Mamy właściwie nieograniczone możliwości, ponieważ dostępne są sukienki w każdym kroju, kolorze oraz rozmiarze. Jakie w takim razie będą najlepszym wyborem? W szafach pracownik biurowym można znaleźć następujące fasony: szmijzerki, sukienki zwężane w tali lub nie, maxi, plisowane lub też w bardziej sportowym, casualowym stylu.

Jak widać wybór jest naprawdę duży. Skomponowanie stylizacji zależy od kilku czynników, jednym z decydujących jest pora roku. Latem sprawdzą się przewiewne, lekkie szmijzerki oraz te w kwiatowe wzory. Z kolei zima dobrym pomysłem okażą się dzianinowe. Warto więc mieć w szafie kilka uniwersalnych egzemplarzy, dzięki czemu rano nie będziemy mieć problemu. 

Kategorie: Moda