Piękne otoczenie, wśród przyjemnych obrazów zieleni, to najlepsze warunki do odpoczynku i rehabilitacji. W miejscach uzdrowiskowych mamy okazję na podniesienie sprawności w obszarze różnych dolegliwości. Warto samemu się przekonać, co proponują ośrodki uzdrowiskowe.

Organizacja turnusów rehabilitacyjnych w Ciechocinku

turnusy rehabilitacyjne w ciechocinkuW ramach pobytu w sanatorium mamy możliwość skorzystania z wielu leczniczych zabiegów oraz sprzyjające warunki do odpoczynku i regeneracji. Taka forma rehabilitacji wpływa też korzystnie na samopoczucie i nabrania dystansu do codziennych spraw. Turnusy rehabilitacyjne w ciechocinku to okazja do skorzystania z szerokiej gamy zabiegów leczniczych realizowanych przez kadrę specjalistów. Kuracjusze biorą udział w zajęciach gimnastycznych, czyli kinezyterapii, która dostosowana jest do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Można również skorzystać z kriokomory, kąpieli borowinowej i różnego rodzaju masaży. Sanatorium zapewnia całodobową opiekę zespołu medycznego – lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów. Wszystkie pokoje wyposażone są w sprzęt rtv, bezpłatny internet, ręczniki i potrzebne meble. Do każdego pokoju przynależy łazienka z wc. Dla urozmaicenia czasu uczestnicy turnusu mogą korzystać z kawiarni znajdującej się na terenie obiektu oraz włączać się do organizowanych wycieczek. W otoczeniu sanatorium organizowane są również liczne wydarzenia o charakterze kulturalnym – koncerty, festiwale piosenki, spektakle. Ogromny potencjał dla odwiedzających stanowi park uzdrowiskowy, w którym można zrelaksować się podczas długich spacerów.

Walory miejsc uzdrowiskowych umożliwiają skorzystanie z szerokiej oferty zabiegów leczniczych w przyjaznym otoczeniu zieleni, z dala od zgiełku i pośpiechu. Sanatoria bardzo korzystne są dla osób z rozmaitymi dolegliwościami reumatycznymi, krążeniowymi i wieloma innymi schorzeniami.

Kategorie: Zdrowie i uroda