Kilka milionów Polaków kupiło polisolokaty. W sumie kosztowały kilkadziesiąt miliardów złotych. Skusiły perspektywy łatwego zarobku. Niestety, nie każdy na nich zyskał. Wręcz przeciwnie. Wiele osób straciło spore oszczędności i ratunku musiało szukać w sądach.

Odzyskaj pieniądze zainwestowane w polisolokaty

wrobieni w polisolokatyPolisolokaty, czyli produkty finansowe, oferowane przez firmy ubezpieczeniowe czy banki. Składają się na nie lokaty, na które wpłacamy część oszczędności, oraz polisy ubezpieczeniowe. Wiele osób zaufało finansowym instytucjom i straciło mnóstwo pieniędzy. Dlaczego? Ponieważ nie doczytali, że inwestycja jest obarczona ryzykiem, czasem nawet dość sporym, a poza tym wcześniejsze rozwiązanie umowy jest równoznaczne z tym, że przepada nawet 90 procent wpłaconych funduszy. Poszkodowani zwrócili się więc do sądów, powstało stowarzyszenie, które pomaga takim osobom, nawet Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zareagował i zasądził wysokie kary. Ludzie wrobieni w polisolokaty nie dali za wygraną, nie zrezygnowali z odszkodowań i w wielu przypadkach wciąż domagają się zwrotu zainwestowanych środków. Sprawy przed sądami toczą się do dzisiaj. Wiele kancelarii prawniczych zaczęło się specjalizować w tego typu sprawach. W ofertach i opisach swoich działalności często właśnie na to zwracają szczególną uwagę. I dobrze. Wielokrotnie te kancelarie szczycą się dziesiątkami wygranych w takich sprawach.

Finansowe pułapki czyhają na każdego. Należy o tym pamiętać, zanim konieczne będzie zatrudnienie prawnika. Pragnienie łatwego zarobku to jedno. Warto jednak być ostrożnym podczas podejmowania decyzji i podpisywania umowy. Czytajmy uważnie zapisy. Mały druk, skomplikowane frazy i określenia – ich ignorowanie może się skończyć dużym stresem.

Kategorie: Finanse