Mój synek ma trzy lata i nie umie jeszcze jeździć na rowerze, a bardzo by tego chciał. Ale nie ma co się martwić na zapas, gdyż dziecko jak nie umie jeździć na rowerze to można dać mu tak jakby alternatywny rower, to znaczy taki rower bez pedałów. To dobre rozwiązanie.

Pierwsza jazda małym rowerem

rowerek biegowy dla dzieciNa rynku są takie rowery, które nie posiadają pedałów. można je kupić w każdym sklepie zabawkowym. Cena takiego roweru też nie jest aż taka wysoka. Jest znacznie niższa niż cena normalnego roweru, czyli tego z pedałami. Mój syn jeszcze trochę boi się jazdy rowerem, ale widząc to jak bardzo by chciał sobie pojeździć, to kupiliśmy mu ten rower ale bez pedałów. Rowerek biegowy dla dzieci jest idealnym rozwiązaniem. Dziecko siadając na taki rower nie boi się, że spadnie i ochoczo chce jeździć na takim rowerze. Nić dziwnego, że mój syn tez od razu chciał na niego usiąść. A przez to już jeden krok do tego, by dziecko nauczyło się jazdy na zwykłym rowerze. Syn pokona swój strach przed jazdą na rowerze i sam będzie chciał już jeździć na zwykły rowerze z pedałami. Ale to też dobre dla ruchu dziecka. Przecież ważne jest by dziecko dużo się ruszało zwłaszcza w tym wieku. Potem jak syn będzie gotowy jeździć na normlanym rowerze to sobie sam go wybierze. Lepiej by jeździł na rowerze, który mu się podoba. Ale póki co będzie musiał mu wystarczyć ten rowerek biegowy. Coraz więcej dzieci widzę z takimi rowerkami. Rodzice bardzo chętnie je kupują swoim dzieciom, więc my też nie widzieliśmy żadnych przeszkód by kupić go naszemu dziecku.

Jeśli wasze dziecko boi się jeszcze jeździć na zwykły rowerze z pedałami, to możecie jak najbardziej skorzystać z alternatywnego rozwiązania. A mianowicie chodzi mi o to aby kupić dziecku rowerek biegowy. Dzięki temu dziecko przestanie się bać i ochoczo będzie wskakiwać na zwykły rower. Ten rowerek biegowy jest bez pedałów i aby nim jechać to dziecko musi bezpośrednio przebierać nóżkami po podłożu.

Kategorie: Sklepy i zakupy